Eğitimler

GNU/LINUX SİSTEM YÖNETİCİLİĞİ 

GNU/Linux Sistem Yönetimi 1. Düzey Eğitimi;

GNU/Linux sistem yöneticiliğini meslek edinmeyi ya da yalnızca öğrenmeyi isteyen kişilere yönelik bir eğitimdir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

Komut Satırı (Kabuk)  Kullanımı ve Temel Komutlar
Konsol Kullanımı ve Yardımı
Kabuk Değişkenleri
Metin İşleme
GNU/Linux Dosya Sistemi Yapısı ve Dosya Yönetimi
Donanım Yönetimi
Bölge ve Dil ayarlarının yapılandırılması
Kullanıcı ve Grup Yönetimi
Paket ve Yazılım Yönetimi
Süreçler
Servisler
Sistem Kayıtları
Zamanlanmış Görevler
Güvenli Uzaktan Erişim


KAYIT OL


 

SIZMA TESTİ ANATOMİSİ

Bu Workshop’umuz ile birlikte katılımcılara Ağ ve Web Uygulama Güvenliği alanında gerçekleştirilen sızma testleri canlı uygulamalar eşliğinde anlatılacak ve bir sızma testi raporu içeriğinin nasıl olması gerektiği yine örnek üzerinden gösterilecektir. Workshop ile birlikte katılımcıların profesyonel bir sızma testi sürecinin nasıl işletilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Aynı zamanda sızma testi uzmanı olmayı hedefleyen katılımcılara kariyer tavsiyeleri verilecek ve kendilerini geliştirmeleri için atabilecekleri adımlar paylaşılacaktır.

Workshop sonunda tüm katılımcılara elektronik katılım sertifikası verilecektir. Kontenjan sınırlı olduğundan Workshopa kayıt başvurusu yapmanız gerekmektedir. 


KAYIT OL

 


 

TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME ATÖLYESİ

Kreatif bir çalışma metodolojisi olan Tasarım Odaklı Düşünme ile günümüzün trend konularından Blokzincir başlığında fikirler üreteceğimiz bir atölye gerçekleştireceğiz.

Benim için ne var dersen;

 

Merak edebileceklerin;

Tasarım Odaklı Düşünme bir problem çözme metodolojisidir. Empati, Tanımlama, Fikir Üretme, Prototipleme ve Test aşamalarından oluşur. Hem sağ beyin hem de sol beyin becerilerinin kullanıldığı insan odaklı bu düşünme sistemi, günümüz dünyası karmaşık problemlerini çözmek için, yeni fikirler üretmek için ya da mevcut süreçleri geliştirmek gibi pek çok farklı amaç ile kullanılabilmektedir.

Blokzincir işlemlerin şifrelenmiş formlarda depolanmasını ve takip edilmesini sağlayan dağıtık veri kayıt sistemidir. Blokzincir mimarisinde veriler biriktirildikleri bloklarda birbirlerine zincir şeklinde ve şifreleme algoritmaları ile bağlıdırlar. Bu bilgi zincirinde veriler, veritabanı yapılarından farklı olarak değiştirilemediklerinden güvenli bir şekilde saklanabilir ve birçok kişiyle dağıtık olarak paylaşılabilir.


KAYIT OL